«Ալաշկերտ»-ը Երևանում ոչ-ոքի խաղաց «Ռենջերս»-ի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Եվրոպայի լիգայի փլեյ-օֆֆի պատասխան խաղում Հայաստանի չեմպիոն «Ալաշկերտ»-ը Երևանում ընդունել էր շոտլանդական «Ռենջերս»-ին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացած խաղի առաջին կեսում հիմնական առավելությունը Շոտլանդիայի բազմակի չեմպիոնին էր: «Ալաշկերտ»-ը երբեմն-երբեմն հակագրոհում էր, իսկ գրոհներն այդքան էլ լուրջ չէին: «Ռենջերս»-ը հանդես էր գալիս իր ոչ հիմնական կազմով: Խաղի 40-րդ րոպեին «Ալաշկերտ»-ը մնաց 10 ֆուտբոլիստով: Երկրորդ դեղին քարտը ստացավ և հեռացվեց Ջեյմսը։ Հանդիպման առաջին 45 րոպեների այդպես էլ դարպասի գրավում չարձանագրվեց:
Երկրորդ կեսում «Ալաշկերտ»-ը հիմնականում պաշտպանվում էր և ինչ-որ պահի հակագրոհում:  Ի վերջո` այս խաղում դարպասի գրավում չարձանագրվեց և նախորդ խաղում նվազագույն հաշվով պարտվելով՝ «Ալաշկերտ»-ը դուրս մնաց Եվրոպայի լիգայից և հանդես կգա Կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային փուլում:

В Ереване встреча «Алашкерт»-«Рейнджерс» завершилась вничью
В ответном матче плей-офф Лиги Европы чемпион Армении «Алашкерт» принимал в Ереване  шотландский клуб «Рейнджерс».
Как  передает Арменпресс, в первой половине игры, проведенной на «Республиканском» стадионе имени Вазгена Саркисяна,  преимущество  было у  многократного чемпиона Шотландии. «Алашкерт» иногда контратаковал, но атаки были не очень  серьезными. «Рейнджерс» выступал  с  неосновным составом. На 40-й минуте игры у «Алашкерта» осталось 10 игроков.   Джеймс получил вторую желтую карточку и был удален. В первые 45 минут матча гол не был забит.
Во втором тайме «Алашкерт» в какой-то момент в основном оборонялся и иногда контратаковал. В итоге в этой игре не было забито ни одного гола, и проигравший в предыдущей игре с наименьшим счетом, «Алашкерт» не попал в Лигу Европы. Он сыграет в групповом этапе Лиги конференций.