Ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 106 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 29-ից 30-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 106 դեպք, որից 5-ը՝ նախկինում կատարված։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ոստիկանությունը:
«Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության` 20, թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 11, խարդախության՝ 10, մարմնական վնասվածք պատճառելու և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 8-ական, զենք-զինամթերքի առգրավման, ծեծի, սպանության սպառնալիքի և թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի և դրանց պրեկուրսորների մաքսանենգության՝ 4-ական, խուլիգանության և սառը զենք կրելու՝ 3-ական, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության՝ 2, ավազակային հարձակման, բնակարանային գողության, յուրացման կամ վատնման, գույքը դիտավորությամբ վնասելու, դրամանենգության, ապօրինի ծառահատման, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, պատերազմ վարելու արգելված միջոցներ և մեթոդներ կիրառելու, պետական կամ համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերի ինքնակամ զավթումը չդադարեցնելու և դրա հետևանքները չվերացնելու, ինչպես և ինքնակամ շենքերի, շինությունների կառուցումը չդադարեցնելու և անօրինական կառույցները չքանդելու, ապօրինի ազատությունից զրկելու, ինքնիրավչության և ծեծի, ապօրինի կերպով զենք ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու, ծնողի և երեխայի միջև տեսակցության իրականացմանը խոչընդոտելու, ինքնասպանության հասցնելու փորձի, շրջանառությունն արգելված թմրամիջոցներ, հոգեմետ, խիստ ներգործող կամ թունավոր նյութեր պարունակող բույսեր ցանելու կամ աճեցնելու, առողջությանը վնաս հասցնելու սպառնալիքի, թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի և դրանց պրեկուրսորների ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու կամ պատրաստելու նպատակով կամ դրանց ապօրինի իրացնելու, ալիմենտը վճարելուց խուսափելու, ծեծի և սպանության սպառնալիքի, փաստաթղթի կեղծիքի և պոռնկագրական նյութերի տարածման՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած և 1 հետախուզվող։ Կամավոր ներկայացել է 9 հետախուզվող։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 2, վրաերթի, ապօրինի ծառահատման և մարմնական վնասվածք պատճառելու՝ 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար. 14 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Полиция за сутки раскрыла 106 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 29 и 30 июля подразделения полиции раскрыли 106 случаев преступлений, из которых 5 -ранее совершенные. Как передает «Арменпресс», сообщение об этом распространила Полиция Армении.
«В частности: 20 случаев кражи личного имущества, 11 случаев обнаружения наркотиков, 10 случаев мошенничества, по 8 случаев причинения телесных повреждений и злоупотребления должностными полномочиями, по 4 случая конфискации, избиения, угрозы убийства и контрабанды наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, по 3 случая хулиганства и ношения холодного оружия, по 2 случая кражи государственно-общественного имущества, разбойного нападения, квартирной кражи, присвоения или растраты, умышленного повреждения имущества, фальшивомонетничества, незаконной вырубки деревьев, самовольного захвата земельных участков, являющихся государственной или общинной собственностью, и не устранения последствий, и не прекращения строительства самовольных зданий и строений, по 1 случаю попыток доведения до самоубийства, уклонения от уплаты алиментов, угрозы избиения и убийства, подделки документов и распространения порнографических материалов и т. д.
Обнаружен один пропавший и один разыскиваемый. Добровольно явились 9 разыскиваемых.
Зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества, по 1 случаю наезда, незаконной вырубки деревьев и причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике зарегистрировано 8 дорожно-транспортных происшествий. 14 человек получили телесные повреждения различной степени тяжести», - говорится в сообщении полиции.
Уведомление: подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом преступлении считается невиновным, пока его вина не доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом Республики Армения, вступившим в законную силу приговором суда.