Հայ ռազմագերիների հարցի քննարկումը քվեարկությամբ ներառվել է ԵԽԽՎ լիագումար նիստի օրակարգում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ ռազմագերիների, այլ գերեվարվածների և տեղահանված անձանց հարցի քննարկումը քվեարկությամբ ներառվել է ԵԽԽՎ լիագումար նիստի օրակարգում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Ստրասբուրգից հայտնում են հայկական պատվիրակության անդամները:
«Հայ ռազմագերիների, այլ գերեվարվածների և տեղահանված անձանց հարցի քննարկումը քվեարկությամբ ներառվեց ԵԽԽՎ լիագումար նիստի օրակարգում։ Քննարկումը տեղի կունենա վաղը՝ ապրիլի 20-ին»,-նշել է ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը:
Հայկական պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը տեղեկացրել է, որ քվեարկությանը 93 պատվիրակ կողմ է քվեարկել, 21-ը՝ դեմ և 18-ը՝ ձեռնպահ:
ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանի շրջանակում քաղաքական խմբերում արդեն սկսվել է Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հարցի քննարկումը:

Parliamentary Assembly of Council of Europe to discuss Armenian POW issue at plenary session
YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. The Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) will discuss the issue of Armenian prisoners of war whom Azerbaijan illegally refuses to repatriate at the upcoming plenary session.
The head of the Armenian delegation to PACE Ruben Rubinyan said the “Armenian POWs, other captives and displaced persons” item was included in the plenary session agenda by voting. “The discussion will take place on April 20,” he said.
Lawmaker Edmon Marukyan, a member of the Armenian delegation, said the item was included by a 93-21-18 vote.