«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն Էդմոն Մարուքյանն է
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը ՀՀ վարչապետի պաշտոնի թափուր մնալու դեպքում այդ պաշտոնում կառաջադրի ԼՀԿ նախագահ Էդմոն Մարուքյանի թեկնածությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն Էդմոն Մարուքյանն է։ Այս պահին եղած որոշման համաձայն՝ վարչապետի պաշտոնը թափուր մնալու դեպքում խմբակցությունն առաջադրելու է Էդմոն Մարուքյանին»,- գրել է Գորգիսյանը:
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական 17 կուսակցություններից բաղկացած «Հայրենիքի փրկության խորհուրդ»-ը վարչապետի միասնական թեկնածու է առաջադրել ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանին: Վազգեն Մանուկյանը նախկինում զբաղեցրել է ՀՀ վարչապետի, Պաշտպանության նախարարի և Հանրային խորհրդի նախագահի պաշտոնները:
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմադիր 17 կուսակցություններ նոյեմբերի 11-ից տարբեր ակցիաներ են իրականացնում` պահանջելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:

Кандидатом на пост премьер-министра от партии «Просвещенная Армения» является Эдмон Марукян
В случае, если пост премьер-министра Армении останется вакантной, фракция Национального Собрания «Просвещенная Армения» выдвинет на эту должность кандидатуру председателя партии Эдмона Марукяна. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал секретарь фракции Геворг Горгисян.
«Кандидат в премьер-министры от партии «Просвещенная Армения» - Эдмон Марукян. Согласно решению, которое есть сейчас, в случае если пост премьер-министра останется вакантным, фракция выдвинет кандидатуру Эдмона Марукяна», - написал Горгисян.
Как сообщалось ранее, бывший премьер-министр Вазген Манукян является единым кандидатом на пост премьер-министра от Совета спасения Отечества, в который входят 17 парламентских и внепарламентских партий.