ԱԻՆ-ն ամփոփում է անցած շաբաթը. գրանցվել է 324 դեպք, որից 145-ը՝ արտակարգ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում նոյեմբերի 16-22-ն գրանցվել է 324 դեպք, որից 145-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 57 հրդեհի, 2 փլուզման, 1 պայթյունի, 8 ինքնասպանության փորձի դեպք, 68 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 130 կենցաղային կանչ. տուժել է 88 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 2 քաղաքացի: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 17 մահ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Արձանագրվել է թունավորման 7 դեպք:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 2 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 3 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 3 տրանսպորտային միջոց:

МЧС подводит итоги прошедшей недели: зарегистрировано 324 случая, из которых 145 – чрезвычайные
С 16 по 22 ноября в Национальном центре кризисного управления МЧС зарегистрировано 324 случая, из них 145 чрезвычайные, среди прочих - 57 пожаров, 2 обрушения, 1 взрыв, 8 попыток суицида, 68 дорожно-транспортных происшествий, а также 130 бытовых вызов. Пострадало 88 человек, благодаря оперативно-спасательным работам 2 человека были спасены. На прошлой неделе было зарегистрировано 17 случаев смерти. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
Зарегистрировано 7 случаев отравления.
В связи с погодными условиями и другими факторами произошло 2 случая блокирования транспортных средств. Спасатели оказали помощь 3 гражданам и перенесли в безопасное место 3 транспортных средства, заблокированных на автодорогах.
МЧС Армении призывает быть бдительными и строго соблюдать правила безопасности как в быту, так и на автодорогах.