Ֆրանսահայերին սպառնացող վտանգը սպառնալիք է ողջ Ֆրանսիային. Ժոնաթան Լաքոտ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը «Թվիթեր»-ի իր էջում հոդված է հրապարակել ֆրանսիացի ոստիկանների կողմից Օվերն-Ռոն-Ալպի տարածաշրջանում հայկական ուսումնարանի պահպանության մասին և գրել, որ ֆրանսահայերին սպառնացող վտանգը սպառնալիք է ողջ Ֆրանսիային:
«Տխուր պատկեր, բայց սա պաշտպանության ուժեղ խորհրդանիշ է, որը մեր ազգն առաջարկում է իր բոլոր քաղաքացիներին: Ֆրանսահայերին ուղղված սպառնալիքները սպառնալիք են ամբողջ Ֆրանսիայի համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` գրել է Լաքոտը:
Օվերն-Ռոն-Ալպի տարածաշրջանի պատկան մարմինները որոշում են կայացրել ուժեղացված ծառայություն իրականացնել հայկական դպրոցներում և մշակույթային կենտրոններում այն բանից հետո, երբ Ֆրանսիայում հայերը թուրքերի կողմից հետապնդումների ենթարկվեցին:

Threat facing French-Armenians is a threat for France – Ambassador
YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Ambassador of France to Armenia Jonathan Lacote posted an article on his Twitter page about the enhanced patrol service at the Armenian college at Auvergne-Rhône-Alpes et du Rhône, noting that the threat facing the French-Armenians is a threat for entire France.
''Sad image, but this is a strong symbol of protection that our nation provides to all its citizens. The threat facing the French-Armenians is a threat for entire France'', ARMENPRESS reports Lacote wrote.
The authorities of Auvergne-Rhône-Alpes et du Rhône decided to carry out enhanced patrol at the Armenian schools and cultural centers following the incidents of Armenians being persecuted by Turks in France.