Ադրբեջանը լուսաբացից սկսել է Ստեփանակերտի հրթիռակոծությունը. կան տուժածներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանը հոկտեմբերի 17-ի լուսաբացին սկսել է Ստեփանակերտի հրթիռակոծությունը։ Վնասվել են բնակելի տարածքներ, նախնական տվյալներով` տուժել է երկու քաղաքացիական անձ։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը։
«Բարեբախտաբար մարդիկ ապաստաններում էին, և հնարավոր եղավ խուսափել մեծ կորուստներից»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշել է Բեգլարյանը։
Անընդհատ հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը, լուսաբացից արդեն ոտքի են բոլորը։
Առաջին հրթիռակոծությունից մեկ ժամ անց Ադրբեջանը նորից է հարվածել Արցախի մայրաքաղաքի կենտրոնական քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին` պատճառելով ավերածություններ։ «Ադրբեջանը շարունակում է պատերազմական հանցագործությունները, շարունակվում է նաև միջազգային հանրության կուրությունը»,-նշում է Արցախի ՄԻՊ-ը։

С раннего утра Азербайджан начал ракетный обстрел Стeпанакерта — есть жертвы
На рассвете 17 октября Азербайджан нанес ракетный удар по Степанакерту. Повреждены  жилые кварталы, по предварительным данным, пострадали двое мирных жителей.
Об этом сообщает Защитник прав человека Арцаха Артак Бегларян.
«К счастью, люди были в укрытиях, больших потерь удалось избежать», - как передает  Арменпресс, сказал Бегларян.
Сигнал воздушной тревоги звучал непрерывно, с рассвета все уже на ногах.
Через час после первого ракетного обстрела Азербайджан снова ударил по центральной гражданской инфраструктуре столицы Арцаха, вызвав разрушения. «Азербайджан  продолжает совершать военные преступления, продолжается и слепота международной  общественности», - сказал Защитник прав человека Арцаха.