Մատենադարանի հետնամասում բռնկված հրդեհը մարվել է. այրվել մոտ 2.5 հա խոտածածկույթ, թփուտներ և կոճղեր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մատենադարանի հետնամասում սեպտեմբերի 19-ին բռնկված հրդեհից մոտ 2.5 հեկտար տարածքում այրվել են խոտածածկույթ, թփուտներ և կոճղեր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Սեպտեմբերի 19-ին, ժամը 21։15-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Սարալանջի խճուղում՝ Մատենադարանի հետնամասում, տարբեր օջախներով այրվում է խոտածածկ տարածք։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց մարտական հաշվարկ, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնից երկու փրկարարական խմբեր, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ բժիշկը։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 22։08-ին, մարվել՝ 23:59-ին։ Մոտ 2.5 հա տարածքում այրվել են խոտածածկույթ, թփուտներ և կոճղեր»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Возникший за Матенадараном пожар потушен. Сгорело около 2,5 га травы, кустов и пней
В результате пожара, вспыхнувшего 19 сентября на заднем дворе Матенадарана, сгорело около 2,5 га травы, кустов и пней.
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении информации и общественных связей МЧС РА.
«19-го сентября   в 21։15 часов   в   Национальный  центр   кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что  в Ереване, за Матенадараном, вспыхнули разные  очаги, горят травяные  участки, необходима  помощь спасателей.
На место выехали 6  боевых расчетов  Ереванского пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС РА, оперативная группа  Национального центра  кризисного управления Спасательной службы спасательный отряд  для  проведения специальных работ  Спасательной  службы МЧС РА, дежурный  врач Управления  медобеспечения   МЧС РА.
Пожар был купирован в 22։08 часов, потушен в 23:59. Сгорело около 2,5 га травы, кустов и пней», - говорится в  сообщении министерства.