Հայկ Մարությանը մեկնաբանել է Արթուր Մեսչյանի պաշտոնից ազատման դիմում գրելու տեղեկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանի աշխատանքից ազատման դիմում ներկայացնելու վերաբերյալ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ասաց ասուլիսի ժամանակ: «Պարոն Մեսչյանը դեռևս պաշտոնավարում է, սակայն իր գործունեությունը սկսելուց առաջ նա հայտնել էր, որ պաշտոնավարելու է մոտ 2 տարի: Ես նրանից դեռ ոչ մի դիմում չեմ ստացել, նա ազատման դիմում չի գրել, բայց նա իր խոստմանը հավատարիմ է մնալու», - նշեց Երևանի քաղաքապետը:
Արթուր Մեսչյանը 2018 թվականի հոկտեմբերի 23-ին Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի որոշմամբ նշանակվել է Երևանի գլխավոր ճարտարապետ:

Артур Месчян не подавал заявления об отставке: Айк Марутян
Появившиеся в прессе сведения об увольнении главного архитектора Еревана Артура Месчяна не соответствуют действительности. Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции сказал мэр Еревана Айк Марутян. Господин Месчян все еще на должности, однако, еще до начала своей деятельности он сообщил, что будет работать около 2 лет. Я пока не получал от него ни одного заявления, он не подавал заявления об отставке, но он останется верным своему обещанию”, - отметил мэр Еревана.
23 октября 2018 года решением мэра Еревана Айка Марутяна Артур Месчян был назначен главным архитектором Еревана.