Ռոբերտ Քոչարյանն ազատության մեջ է․ դատարանի կողմից սահմանված գրավը վճարվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակելու համար  2 մլրդ դրամի չափով սահմանված գրավը վճարվել է։ Ինչպես տեղեկացնում է  «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Քոչարյանի պաշտպանական թիմը։
«Հունիսի 19-ին աշխատանքային օրվա ավարտին գումարը փոխանցվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դեպոզիտ հաշվին։ Օրենքով սահմանված և բժշկական համապատասխան պրոցեդուրաներից հետո Ռոբերտ Քոչարյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից վերադարձել է տուն»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արսեն Նիկողոսյանը բավարարել էր Քոչարյանի պաշտպանների՝ իրենց պաշտպանյալի խափանման միջոցի հարցով վերաքննիչ բողոքը։ Նա կալանքի տակ էր 2019 թվականի հունիսի 25-ից։ Քոչարյանը մեղադրվում է ՀՀ սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ։

Robert Kocharyan in freedom, bail has been paid
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS. The 2 billion AMD bail for releasing Robert Kocharyan from jail has been paid, ARMENPRESS reports the lawyers’ team of Kocharyan issued a statement about this.
''At the end of the working day of June 19 the sum was transferred to the deposit account of the Criminal Court of Appeal. Following some procedures prescribed by law and medical procedures Robert Kocharyan returned home from Izmirlian medical center'', reads the statement.
Kocharyan had been in detention since June 25 2019. He is accused of overthrowing the Constitutional order in 2008.