ՀՀ վարչապետին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Ձեր ղեկավարությամբ Հայաստանը հաջող իրականացնում է սոցիալ-տնտեսական կարևոր վերափոխումներ, որոնք լիովին նպաստում են կայուն աճի ապահովմանը և միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության բարձրացմանը:
Ղազախստանում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը հայ-ղազախստանյան հարաբերությունների ամրապնդման գործում՝ հիմնված բարեկամության, վստահության և փոխադարձ աջակցության լավ ավանդույթների վրա:
Վստահ եմ՝ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ Ղազախստանի և Հայաստանի միջև համապարփակ համագործակցությունը կշարունակի դինամիկ զարգանալ՝ ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
այս նշանակալի օրը անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ հետագա հաջողություններ և նոր ձեռքբերումներ, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»:

President of Kazakhstan congratulates PM Pashinyan on birthday
YEREVAN, JUNE 1, ARMENPRESS. President of Kazakhstan  Kassym-Jomart Tokayev sent a congratulatory message to Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on birthday. As ARMENPRESS was informed from the Offic eof the Prime Minister of Armenia, the message runs as follows,
''Honorable Nikol Vovayevich,
Armenia successfully implements important social-economic transformations under your leadership, which help to ensure sustainable growth and raising the reputation of the country in the international arena.
Kazakhstan highly appreciates your personal contribution to the strengthening of Atmrnian-Kazakh relations, based on friendship, good traditions of mutual assistance.
I am confident that thank to our joint efforts, the comprehensive cooperation between Kazakhstan and Armenia will continue to develop dynamically, both on bilateral format and in the sidelines of the Eurasian Economic Union.
Honorable Nikol Vovayevich,
On this remarkable day I sincerely wish you future success and new achievments, and welfare and prosperity to the friendly people of Armenia''.