Գերմանիայում հանցագործը գնդակահարել է երկու բարերի այցելուներին եւ դիմել փախուստի
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն ինը մարդ Է զոհվել Գերմանիայի Հանաու քաղաքում անհայտ անձի սարքած հրաձգությունից: Այդ մասին հաղորդել Է Bild-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նաեւ նշվում Է հինգ տուժածների մասին, որոնք ծանր վնասվածքներ են ստացել: Նրանց վիճակը գնահատվում Է՝ օրհասական:
Զանգվածային լրատվամիջոցների տեղեկատվությամբ՝ հանցագործը կրակ Է բացել նարգիլեի երկու բարերում, ինչից հետո նստել Է ավտոմեքենա, գնացել քաղաքի հրապարակներից մեկը եւ այնտեղ շարունակել կրակել: Քաղաքում հատուկ գործողության ռեժիմ Է սահմանված:
Հանցագործի դրդապատճառների մասին տվյալներ առայժմ չկան: Գերմանիայի զանգվածային լրատվամիջոցների տեղեկատվությամբ՝ նա, ամենայն հավանականությամբ, գործել Է միայնակ: Տեղական ոստիկանության Twitter-ում փետրվարի 20-ին հաղորդվում Է, որ ենթադրյալ հանցագործին մեռած են գտել իր տանը, նրա կողքին եղել Է եւս մեկ մարմին:

Преступник в Германии расстрелял посетителей двух баров и скрылся
По меньшей мере 9 человек погибли от стрельбы, устроенной неизвестными в немецком городе Ханау. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Bild.
Также говорится о пяти пострадавших, получивших тяжелые ранения. Их состояние оценивается как критическое.
По информации СМИ, преступник открыл огонь в двух кальянных барах, после чего сел в машину, приехал на одну из площадей города и продолжил стрелять там.
В городе введен режим спецоперации.
О мотивах преступника данных пока нет. По информации германских СМИ, он, скорее всего, действовал в одиночку.
Предполагаемый преступник, устроивший стрельбу в немецком городе Ханау, обнаружен мертвым у себя дома, рядом с ним найдено еще одно тело. Об этом сообщается в четверг в Twitter местной полиции.