Մոսկվայում սպանված ՀՀ քաղաքացիների ինքնությունը հայտնի է
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում սպանված ՀՀ քաղաքացիների ինքնությունը հայտնի է: Առկա է գործով կասկածյալ, ով ներկայում գտնվում է հետախուզման մեջ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից` վկայակոչելով Ռուսաստանի իշխանություններին:
Հայաստանի երկու քաղաքացիների մարմինները՝ հրազենային վերքերով, հայտնաբերվել են Նոր Մոսկվայում: Ռուսաստանի հետաքննչական կոմիտեի Մոսկվայի ստորաբաժանման ղեկավարի օգնական Յուլյա Իվանովան հավաստել Է զոհվածների մարմինների հայտնաբերման փաստը եւ հավելել, որ պատահածի վայրում աշխատում Է հետաքննչական-օպերատիվ խումբը: Քրեական գործ Է հարուցվել ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 105-րդ հոդվածի երկրորդ մասով (երկու եւ ավելի անձանց սպանություն):
Բացի այդ, նա հայտարարել Է, որ երկու տղամարդկանց մարմինները՝ հրազենային վերքերով, հայտնաբերվել են Նոր Մոսկվայի տարածքի Ռոդնիկի միկրոշրջանի վարձու բնակարանում, այլ ոչ թե Շչերբինկայում, ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել Էր:
«Քննիչները պատահարի վայրի զննում են անցկացնում, հարցաքննում հարեւաններին եւ հնարավոր ականատեսների: Կատարվում են համալիր հետաքննչական գործողություններ, որոնք ուղղված են պատահածի բոլոր հանգամանքները պարզելուն»,- ասել Է Իվանովան:

Известны личности убитых в Москве граждан Армении
Известны личности убитых в Москве граждан Армении. По делу есть подозреваемый. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении, ссылаясь на власти РФ.
Двое приезжих из Армении были найдены убитыми в "новой" Москве. В свою очередь, старший помощник руководителя столичного главка СКР Юлия Иванова подтвердила факт обнаружения тел погибших и добавила, что на месте случившегося работает следственно-оперативная группа. Возбуждено уголовное дело по ч.2 ст. 105 УК РФ (убийство двух и более лиц), а также по статье 222 УК РФ (Незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия).
Кроме того, она заявила, что тела двух мужчин с огнестрельными ранениями были обнаружены в съемной квартире в микрорайоне Родники на территории "новой" Москвы, а не в Щербинке, как сообщалось ранее.
"Следователи проводят осмотр места проишествия, опрашивают соседей и возможных очевидцев. Проводится комплекс следственных действий, направленных на установление всех обстоятельств случившегося", - сказала Иванова.