Սիրիայում ռուսական ուղղաթիռ է խոցվել. անձնակազմը ողջ է մնացել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի տարածքում նոյեմբերի 24-ին խոցված ռուսական ուղղաթիռի անձնակազմը ողջ է մնացել: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը` այդ մասին հաղորդել է The Daily Star-ը` վկայակոչելով «Հզբոլլահ» շարժման ռազմաբժշկական կենտրոնը:
Թերթն ընդգծել է, որ ռուսական ուղղաթիռը խոցվել է հյուսիսային Լաթաքիայում: Դրանից հետո ուղղաթիռը կատարել է արտակարգ վայրէջք: Ողջ անձնակազմը ողջ է մնացել և լքել ուղղաթիռը:
Syrian Observatory for Human Rights-ի տեղեկություններով` ուղղաթիռին է դիպչել հակատանկային հրթիռ, որը բաց են թողել ռազմական ընդդիմության ուժերը:
ՌԴ պաշտպանական գերատեսչության դիրքորոշումը խոցված ուղղաթիռի հետ կապված դեռևս չկա, նաև չկա դեպքի հաստատման պաշտոնական տեղեկատվություն:
Ռուսական ուղղաթիռը խոցվել է մի քանի ժամ անց այն բանից հետո, երբ սիրիա-թուրքական սահմանին կործանվեց ռուսական Սու-24 կործանիչը: Թուրքական զինվորականները հայտնել են, որ խոցել են ինքնաթիռը, քանի որ այն խախտել է Թուրքիայի օդային սահմանները: Պաշտոնական Մոսկվան հերքել է ինքնաթիռի կողմից Թուրքիայի սահմանները խախտելու լուրերը:

Russian helicopter targeted in Syria: The staff is alive
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS.  The staff of the Russian helicopter targeted on November 24 in Syria is alive. “Armenpress” reports that The Daily Star informed about this citing military-medical centre of “Hezbollah”.
The newspaper stated that the helicopter was targeted in Syria's Latakia province. At least ten people were on the helicopter when it was hit by the insurgents but they were all evacuated when it conducted an emergency landing and before the missile destroyed it.
According to information by the Syrian Observatory for Human Rights, the helicopter was targeted by an anti-tank missile fired by an insurgent group.
There are no RF Defense Ministry statements on this issue yet. Neither there is an official confirmation of the incident.