საქართველომ სომხეთის პროკურატურის შუამდგომლობა დააკმაყოფილა
საქართველოს უფლებამოსილმა ორგანომ სომხეთის რესპუბლიკის გენერალური პროკურატურის შუამდგომლობა დააკმაყოფილა: ძებნილი პირები კ.ჰ., რომელსაც ბრალი ედება პენიტენციურ დაწესებულებაში მყოფი პირის მიერ მჭრელ-ხვრეტელი საგნების შეძენასა და ტარებაში, პატიმრობაში მყოფი პირის მიერ გაქცევასა და სახელმწიფო საზღვრის უკანონო გადაკვეთაში, სომხეთის უფლებამოსილ ორგანოებს გადაეცა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას სომხეთის რესპუბლიკის გენერალური პროკურატურა ავრცელებს.
გენერალური პროკურატურის დავალებით, შინაგანი საქმეთა სამინისტროს პოლიციის თანამშრომლებმა კ.ჰ.-ის ერევანში ეტაპირება უზრუნველყვეს.

Грузия удовлетворила запрос генерального прокурора Армении.
Компетентные органы Грузии удовлетворили запрос генерального прокурора Республики Армения: разыскиваемый К.Х., обвиняемый в приобретении и ношении колюще-режущего предмета лицом, содержащимся под стражей в исправительном учреждении, побеге заключенного и незаконном пересечении государственной границы, передан компетентным органам Армении.
Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространила Генеральная прокуратура Республики Армения.
По распоряжению Генеральной прокуратуры передача К.Х. в Ереван была обеспечена сотрудниками полиции Министерства внутренних дел.