Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը զբոսնեցին Երևանի կենտրոնում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին պարզ է դառնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «Ֆեյսբուք»-ի էջի ուղիղ եթերից։
Փաշինյանն ու Մակրոնը Աբովյան փողոցից ոտքով շարժվեցին դեպի Հանրապետության հրապարակ՝ ճանապարհին ողջունելով իրենց հանդիպող քաղաքացիներին։
Ֆրանսիայի նախագահը պետական այցով Հայաստան է ժամանել մայիսի 3-ին։ Նա մայիսի 4-ին կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին, իսկ մայիսի 5-ին կմեկնարկի նրա պետական այցի ծրագիրը։

Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron strolled through downtown Yerevan late Sunday as thousands gathered in the streets to greet them.
Macron arrived in Armenia to participate in the 8th European Political Community Summit, as well as for a state visit.
In a video posted by the Prime Minister, the two leaders can be seen walking along Abovyan Street toward Republic Square, greeting crowds gathered along the route.
Macron dined at a popular restaurant on Abovyan Street, after which Pashinyan walked with him to his hotel in the central square.