Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը զբոսնեցին Երևանի կենտրոնում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին պարզ է դառնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «Ֆեյսբուք»-ի էջի ուղիղ եթերից։
Փաշինյանն ու Մակրոնը Աբովյան փողոցից ոտքով շարժվեցին դեպի Հանրապետության հրապարակ՝ ճանապարհին ողջունելով իրենց հանդիպող քաղաքացիներին։
Ֆրանսիայի նախագահը պետական այցով Հայաստան է ժամանել մայիսի 3-ին։ Նա մայիսի 4-ին կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին, իսկ մայիսի 5-ին կմեկնարկի նրա պետական այցի ծրագիրը։

Никол Пашинян и Эммануэль Макрон прогулялись по центру Еревана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Франции Эммануэль Макрон прогулялись по центру Еревана.
Арменпресс” сообщает об этом со ссылкой на прямую передачу на странице премьер-министра Никола Пашиняна в Facebook.
Пашинян и Макрон прошли от улицы Абовяна до площади Республики, приветствуя встречавшихся им горожан.
Президент Франции прибыл в Армению с государственным визитом 3 мая. 4 мая он примет участие в VIII саммите Европейского политического сообщества. Программа его государственного визита начнется 5 мая.