Պուտինը ցավակցություն Է հայտնել հետախույզ Գոհար Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ցավակցություն Է հայտնել լեգենդար հետախույզ Գոհար Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ: Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին, նոյեմբերի 27-ին հայտնել Է ՌԴ ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Գոհար Վարդանյանը վախճանվել Է նոյեմբերի 25-ին՝ կյանքի 94-րդ տարում:
«Պուտինը ցավակցություն Է հայտնել Գոհար Վարդանյանի՝ մեր նշանավոր հետախույզի հարազատներին ու մերձավորներին: Առանց Գոհար Վարդանյանի, առանց նրա ամուսնու՝ Գեւորգի, մեր աշխարհի պատմությունը կարող Էր այլ ընթացք ունենալ»,-ասել Է նա լրագրողներին:
Պեսկովը նշել Է, որ այդ մարդիկ իրենց հետքն են թողել մարդկության պատմության մեջ: «Պուտինը քաջածանոթ Էր ե՛ւ Գոհարին, ե՛ւ նրա ամուսնուն: Ամուսնու մահից հետո Գոհարն այցելել Է Պուտինին: Պուտինը հյուր Է գնացել նրան»,-հավելել Է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղարը:

Путин выразил соболезнования в связи со смертью разведчицы Вартанян
Президент РоссииВладимир Путинвыразил соболезнования в связи со смертью легендарной разведчицы-нелегалаГоар Вартанян.Как передает Арменпресс, об этомсообщил в среду пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
Вартанян скончалась в понедельник на 94-м году жизни.
"Путин выразил соболезнования родным и близким Гоар Вартанян, нашей знаменитой разведчицы. Без Гоар Вартанян, без ее мужа Геворка история нашего мира могла идти по-другому", - сказал он журналистам.
Песков отметил, что это люди, которые оставили свой отпечаток в истории человечества.
"Путин хорошо был знаком и с Гоар, и ее мужем. Уже после кончины мужа Гоар приходила к Путину. Путин приезжал к ней в гости", - заключил пресс-секретарь главы государства.