Արարատ Միրզոյանն ու Ղազախստանի խորհրդարանի Սենատի նախագահը միասին ծառ տնկեցին ԱԺ բակում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ու Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Դարիգա Նազարբաևան միասին ծառ տնկեցին ԱԺ բակում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նոյեմբերի 14-ին խորհրդարանների նախագահները համատեղ ծառատունկն իրականացրին ընդլայնված կազմով երկկողմ հանդիպումից հետո:
Խորհրդանշական եղևնին տնկելուց հետո Դարիգա Նազարբաևան նշեց, որ կփորձի ամեն տարի այցելել Հայաստան ու խնամել իր կողմից տնկված ծառը:
Նոյեմբերի 14-ին տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ու Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Դարիգան Նազարբաևան ընգծել են երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը:

Арарат Мирзоян и Дарига Назарбаева посадили дерево в парке НС Армении
Спикер Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян и председатель Сената парламента Республики Казахстан Дарига Назарбаева вместе посадили дерево в парке Национального Собрания. Как сообщает Арменпресс, 14 ноября спикеры парламентов совершили совместную посадку дерева после двусторонней встречи в расширенном составе.
Посадив символическую ель, Дарига Назарбаева сказала, что будет стараться посещать Армению каждый год и ухаживать за деревом, которое она посадила.
В ходе встречи 14 ноября спикер Национального Собрания Республики Армения Арарат Мирзоян и спикер Сената парламента Республики Казахстан Дарига Назарбаева подчеркнули развитие дружественных отношений между двумя странами.