Մհեր Գրիգորյանը և Անդրեա Վիկտորինը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել ԵՄ պատվիրակությանը ձևավորված կառուցողական համագործակցության համար՝ շեշտելով, որ Եվրամիությունը Հայաստանի կարևորագույն գործընկերներից է, որը մշտապես աջակցում է մեր երկրին բարեփոխումների իրականացման գործում:
Դեսպան Վիկտորինը գոհունակությամբ է խոսել ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններում գրանցած արդյունքների և առաջընթացի մասին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ համագործակցության շրջանակի շուրջ, խոսել Հայաստանին տրամադրվող տեխնիկական աջակցության մասին: Անդրադարձ է կատարվել 2020 թվականի տարեկան գործողությունների ծրագրի շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների ուղղություններին, ինչպես նաև արդարադատության և ոստիկանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը քննարկել են նաև ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման և խորացման հեռանկարները:

YEREVAN, OCTOBER 30, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin, the deputy PM’s Office told Armenpress.
Deputy PM Grigoryan thanked the EU delegation for the current constructive cooperation and stated that the EU is one of Armenia’s key partners which constantly supports the country in the implementation of reforms.
The Ambassador praised the results and progress recorded in the Armenia-EU relations.
The sides exchanged views on the Armenia-EU partnership framework, talked about the technical assistance provided to Armenia. They also touched upon the activity directions within the frames of the 2020 annual action plan, as well as the ongoing reforms in judiciary and the Police.
The Armenian deputy PM and the EU Ambassador also discussed the prospects of deepening and developing the bilateral ties.