Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել YPO անդամ գործարարների խմբի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նախաճաշ-հանդիպում է ունեցել YPO միջազգային ցանցի անդամ գործարարների խմբի հետ, որոնք ներկայացված են ԱՊՀ երկրներում, Եվրոպայում, ԱՄՆ-ում և Ասիայում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, որպես համագործակցության արդյունավետ հարթակ՝ YPO-ն միավորում է տարբեր ոլորտների գործարարների աշխարհի շուրջ 130 երկրներից:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է գործարարների այցը Հայաստան և ներկայացրել մեր երկրի ներդրումային հնարավորություններն ու մրցակցային առավելությունները: Նա մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը, լինելով երիտասարդ պետություն, նման է ստարտափի, որը մեծ հավակնություններ, զարգացման լուրջ հնարավորություններ ու ներուժ ունի: Նախագահի խոսքով՝ տնտեսական փոխգործակցության առումով ևս մեր երկիրը հետաքրքիր դիրքում է, քանի որ լինելով ԵԱՏՄ անդամ՝ սերտորեն համագործակցում է Եվրամիության հետ:
Նախագահը ողջունել է Հայաստանի հետ համագործակցության մտադրություններն ու ծրագրերը՝ պատրաստակամություն հայտնելով հնարավորինս աջակցել դրանց:

President Sarkissian meets with group of YPO member businessmen
YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian had a meeting with a group of businessmen – members of the YPO international network, who are represented in the CIS countries, Europe, US and Asia, the President’s Office told Armenpress.
As an effective cooperation platform YPO unites businessmen of different fields from 130 countries of the world.
President Sarkissian welcomed the businessmen’s visit to Armenia and introduced the country’s investment opportunities and competitive advantages. He said Armenia, being a young state, is similar to a startup with great ambitions, serious development opportunities and potential. In terms of the economic cooperation, President Sarkissian said Armenia is in an interesting position because being a member of the Eurasian Economic Union (EAEU) the country is also closely cooperating with the EU.
The President welcomed the cooperation plans and programs with Armenia, expressing readiness to assist as much as possible.