Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Confindustria Russia կազմակերպության պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է իտալական Confindustria Russia կազմակերպության պատվիրակությանը՝ կազմակերպության նախագահ Էռնեստո Ֆերլենգիի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հյուրերը տեղեկացրել են, որ Հայաստան են ժամանել փոխգործակցության ներուժին ու հնարավորություններին ծանոթանալու, նոր գործարար կապեր հաստատելու նպատակով: Confindustria Russia-ն միավորում է իտալական ընկերությունների, որոնք գործունեություն են ծավալում ռուսաստանյան շուկայում, ինչպես նաև համատեղ ծրագրեր են իրականացնում Ռուսաստանում և Իտալիայում: Էռնեստո Ֆերլենգին նշել է, որ իրենց կազմակերպությունում ընդգրկված ընկերությունները հետաքրքրված են նաև Հայաստանի հետ համագործակցությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է իտալական ընկերության ներկայացուցիչների այցն ու համագործակցության մտադրությունները՝ նշելով, որ Հայաստանը քաջալերում է Իտալիայի հետ գործարար շփումների և գործնական հարաբերությունների ակտիվացումը: Նա ընդգծել է, որ Հայաստանում մի շարք, այդ թվում ՝ ենթակառուցվածքների, գյուղատնտեսության, սննդարդյունաբերության, զբոսաշրջության, նորարարությունների, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում առկա է զարգացման մեծ ներուժ, և փոխշահավետ գործակցության առումով դրանք հեռանկարային կարող են լինել: Հանրապետության նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել կապերի ստեղծմանն ու զարգացմանը:

Президент Армении принял делегацию организации “Confindustria Russia”
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял делегацию итальянской организации “Confindustria Russia” во главе с председателем организации Эрнесто Ферленги.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, гости сообщили, что прибыли в Армению для ознакомления с потенциалом и возможностями взаимодействия и установления новых деловых связей. Confindustria Russia объединяет итальянские компании, которые работают на российском рынке, а также реализуют совместные проекты в России и Италии. Эрнесто Ферленги отметил, что компании, вовлеченные в их организацию, заинтересованы и в сотрудничестве с Арменией.
Президент Саркисян приветствовал визит представителей итальянской компании и ее намерения сотрудничества, отметив, что Армения поощряет активизацию деловых контактов и деловых отношений с Италией. Он подчеркнул, что в Армении есть большой потенциал развития в ряде сфер, в том числе в сферах инфраструктур, сельского хозяйства, пищевой промышленности, туризма, инноваций, информационных технологий, и в плане взаимовыгодного сотрудничества он может быть перспективным.