Արմեն Սարգսյանը 90-ամյա հոբելյանի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլայ Ռիժկովին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ռուս անվանի պետական գործիչ, Հայաստանի Ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովին՝ հոբելյանի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հայաստանի, ողջ հայ ժողովրդի համար Դուք անկեղծ և հուսալի բարեկամ եք, որը մեզ հետ է թե՛ ուրախության, թե՛ դժվար փորձությունների պահին: Մենք միշտ հիշում ենք Ձեր սխրանքը՝ 1988թ. Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժի առաջին շաբաթներին և ամիսներին, երբ Դուք գտվում էիք աղետից տուժած շրջաններում և գիշերուզօր ղեկավարում էիք փրկարարական ու վերականգնողական աշխատանքները: Ձեր անկեղծ սրտացավությամբ, ջերմությամբ ու նրբազգացությամբ Դուք արժանացել եք համընդհանուր սիրո ու երախտագիտության: Հայաստանի Ազգային հերոսի բարձրագույն կոչումի շնորհումը Ձեր կատարած աշխատանքի արժանի գնահատականն էր:
Վերջին տարիներին նույնպես Դուք եղել և մնում եք Հայաստանի կողքին»:
Նախագահը Նիկոլայ Ռիժկովին մաղթել է քաջառողջություն, եռանդ և հաջողություններ իր պետական գործունեության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory message to prominent Russian state figure, National Hero of Armenia Nikolai Ryzhkov on the occasion of the 90th anniversary of birthday.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President's Office, the message runs as follows,
''You are a sincere and reliable friend for Armenia and the entire Armenian people, who is with us in both hard and happy days. We always remember your fat during the first weeks and months of the devastating earthquake of Spitak in 1988 when you were in the areas struck by the disaster and day and night led the rescue and rehabilitation works. Due to your sincere heartiness, warmth and delicacy you have deserved universal love and gratitude. Bestowing you with the highest title of the National Hero of Armenia was the worthy assessment of your work..