Արմեն Սարգսյանը ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արթուր Չիլինգարովին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի պետդումայի պատգամավոր, Խորհրդային Միության հերոս, Ռուսաստանի հերոս Արթուր Չիլինգարովին՝ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ:
«Ձեր ողջ կյանքն ու գործունեությունը մարդու, գիտնականի, բևեռախույզի, պետական գործչի օրինակելի ճանապարհ են: Ձեր նման անձինք Ռուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների հպարտությունն են, ընդօրինակելու արժանի օրինակ բոլոր տարիքի անձանց ու, նախ և առաջ, երիտասարդների համար:
Ձեր փառահեղ անվամբ և բարի գործերով Դուք ռուսական պետականության ամրապնդման և բարգավաճման գործում հայերի ծանրակշիռ ներդրումի վառ օրինակն եք»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության նախագահը հատկապես անգնահատելի է համարել Արթուր Չիլինգարովի գործունեությունը հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման ու ամրապնդման գործում:
Արմեն Սարգսյանը Չիլինգարովին մաղթել է քաջառողջություն, երկար տարիների արդյունավետ աշխատանք, նորանոր հաջողություններ ու ամենայն բարիք:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Артуру Чилингарову по случаю его 80-летия
Президент РА Армен Саркисян направил поздравительное послание депутату Государственной Думы РФ, Герою Советского Союза, Герою России Артуру Чилингарову в связи с 80-летием.
«Вся ваша жизнь и работа –это образцовый путь человека, ученого, полярника, государственного деятеля.Такие люди, как Вы, являются гордостью народов России и Армении, достойным примером подражания для людей всех возрастов и прежде всего– молодежи.
Своим прославленным именем и добрыми делами Вы являетесь ярким примером весомого вклада армян в укрепление и процветание российской государственности», - говорится в поздравительном послании президента РА.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА,президент Армен Саркисян особо подчеркнул неоценимую деятельность Артура Чилингарова в деле развития и укрепления армяно-российских союзнических отношений.
Армен Саркисян пожелал Артуру Чилингарову крепкого здоровья, долгих лет эффективной работы, новых успехов и всего наилучшего.