Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ժակ Շիրակի ընտանիքին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Ժակ Շիրակի ընտանիքին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Մեծ ցավով և տխրությամբ տեղեկացա Ձեր ընտանիքի կորստի՝ Ժակ Շիրակի մահվան մասին։
Լինելով կարկառուն քաղաքական գործիչ և անհատականություն՝ Ժակ Շիրակը իր գործունեությամբ հայրենասիրության, նվիրվածության, անկոտրում ոգու, համառության ու մեծագույն պատասխանատվության օրինակ էր։ Նրա մահը մեծ կորուստ է Ֆրանսիայի համար, որին նա նվիրել էր իր կյանքը։
Ժակ Շիրակի անունը և գործերը մշտապես կմնան մեր հիշողության մեջ և սրտերում՝ որպես հայ ժողովրդի ու Հայաստանի սրտացավ բարեկամի։
Ձեր այս խորը վշտի պահին հիշեք, որ դուք մենակ չեք, և ընդունեք իմ անկեղծ ցավակցությունը Ձեր ընտանիքին»։

Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования семье Жака Ширака
Президент Армении Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования семье бывшего президента Франции Жака Ширака. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по и связям с общественностью аппарата президента Армении.
“С большой болью и грустью узнал о потере Вашей семьи – смерти Жака Ширака. Будучи видным политическим деятелем и индивидуальностью, Жак Ширак своей деятельностью являлся примером патриотизма, преданности, несгибаемого духа, настойчивости и величайшей ответственности. Его смерть - большая потеря для Франции, которой он посвятил всю свою жизнь.
Имя и дела Жака Ширака, как заботливого друга армянского народа и Армении, навсегда останутся в нашей памяти и сердцах.
В этоу минуту Вашей глубокой скорби помните, что Вы не одиноки и примите мои искренние соболезнования Вашей семье”.