Հայաստանը վստահորեն քայլում է պետականության ամրապնդման ճանապարհով. Ալեքսանդր Լուկաշենկո
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասվում է.
«Բելառուսի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը, լինելով համաշխարհային հանրության արժանի անդամ, ինտեգրացիոն գործընթացների ակտիվ մասնակից, վստահորեն քայլում է պետականության ամրապնդման և կայուն տնտեսական աճի ապահովման ճանապարհով:
Վստահ եմ, որ բելառուսա-հայկական քաղաքական երկխոսության բաց և կառուցողական բնույթի շնորհիվ երկկողմ հարաբերություններն այուսհետ ևս կշարունակեն հաջողությամբ զարգանալ:
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ, հարգարժան Արմեն Վարդանի, քաջառողջություն և նպատակների իրականացում, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Armenia confidently moving on with the path of strengthening statehood – President of Belarus
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. President of Belarus Alexander Lukashenko sent a congratulatory letter to Armenian President Armen Sarkissian on Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“On behalf of the people of Belarus and personally myself I sincerely congratulate you on the Independence Day.
Being a deserved member of the world community, an active participant of integration processes, Armenia is confidently moving on with the path of strengthening statehood and ensuring stable economic growth.
I am confident that thanks to the open and constructive Armenian-Belarusian political dialogue the bilateral relations will continue to develop successfully.
I sincerely wish you good health and fulfillment of goals, and peace and prosperity to the good people of Armenia”.