Արմեն Սարգսյանը Ղրղզստանի Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Սոորոնբայ Ժեենբեկովին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի և Ղրղզստանի միջև ավանդաբար ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները հետագայում ևս նպաստելու են փոխշահավետ համագործակցության խորացմանը՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների:
Նախագահ Սարգսյանը Սոորոնբայ Ժեենբեկովին քաջառողջություն և ամենայն բարիք է մաղթել, իսկ Ղրղզստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Kyrgyzstan Sooronbay Jeenbekov on Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
In the letter President Sarkissian expressed confidence that the traditional friendly relations between Armenia and Kyrgyzstan will contribute to deepening the mutually beneficial cooperation in the future as well for the benefit of the peoples of the two states.
President Sarkissian wished his Kyrgyz counterpart good health, all the best, and peace and prosperity to the good people of Kyrgyzstan.