Մեկնարկել են Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի-հայ-իրանական սահման ավտոճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեկնարկել են Մ2 Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի-հայ-իրանական սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի կմ65+350-կմ77+350 հատվածի հիմնանորոգման աշխատանքները: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, տվյալ ճանապարհահատվածի հիմնանորոգման աշխատանքներն իրականացնում է «ԱԱԲ պռոեկտ » ՍՊ ընկերությունը: Հիմնանորոգման աշխատանքների շրջանակներում կատարվում են հողային աշխատանքներ, անվտանգության էլեմենտների տեղադրում, ջրահեռացման համակարգերի և ճանապարհի նոր պատվածքի իրականացում:
«Անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ տվյալ ճանապարհահատվածը երթևեկության համար միակողմանի փակ է լինելու: Անհարմարություններից խուսափելու համար մինչ աշխատանքների ավարտը վարորդներին առաջարկվում է նշված ճանապարհահատվածը շրջանցել Հ-10 Մ2- Վեդի-Լանջառ-Մ2 ավտոճանապարհով»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Начались работы по ремонту магистрали Ереван – Ерасх – Горис – Мегри -армяно-иранская граница
Начались работы по капитальному ремонту участка км65 + 350-км77 + 350 автодороги межгосударственного значения Ереван – Ерасх – Горис – Мегри - армяно-иранская граница.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства территориального управления и инфраструктур РА, работы по капитальному ремонту данного участка осуществляет ООО “ААБ проект”.
В рамках ремонтных работ проводятся земляные работы, установка элементов безопасности, внедрение систем водоотвода и нового покрытия дороги.
“Исходя из соображений безопасности, данный участок дороги будет закрыт в одностороннем порядке. Во избежание неудобств до завершения работ водителям предлагается объезжать указанный участок дороги по автодороге Հ -10 М2 – Веди – Ланджар - М2”, - говорится в сообщении.