«Ալաշկերտի» կանանց թիմը Չեմպիոնների լիգայում պարտվեց «Տվենտեին»
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիդեռլանդների Էնսխեդե քաղաքում մեկնարկեց կանանց Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման փուլի 9-րդ խմբի մրցաշարը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Առաջին խաղում Երևանի «Ալաշկերտը» հանդիպեց «Տվենտեի» հետ և զիջեց 0:8 հաշվով: Գոլերի հեղինակներ դարձան Դավինիա Վանմեխելենը (20, 90), Ֆենա Կալման (31, 47), Էշլի Վերդենը (59) և Սաբրին Էլուզին (39): 32-րդ և 45+3-րդ րոպեներին սեփական դարպասը գրավեցին համապատասխանաբար Արմինե Մեսրոպյանը և Մարիա Սախինովան:
Հայաստանի ներկայացուցիչը վերջին անգամ մասնակցել է այս հեղինակավոր մրցաշարին 2001-2002 թթ. մրցաշրջանում: «Տվենտեն» Հոլանդիայի առաջատար թիմերից մեկն է, երկրի կրկնակի չեմպիոնը, իսկ Հոլանդիայի կանանց հավաքականը՝ 2019 թ. աշխարհի փոխչեմպիոնն է և Եվրոպայի գործող չեմպիոնը:

Женская команда “Алашкерта” в Лиге чемпионов проиграла “Твенте”
В нидерландском городе Энсхеде стартовал турнир 9-й группы квалификационного раунда Лиги чемпионов среди женщин. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила ФФА.
В первой игре ереванский “Алашкерт” встретился с “Твенте” и уступил со счетом 0:8. Авторами голов стали Давиния Ванмехелен (20, 90), Фена Кальма (31, 47), Эшли Верден (59) и Сабрин Элузи (39). На 32-й и 45+3-й минутах в свои ворота забили Армине Месропян и Мария Сахинова.
Представители Армении в последний раз участвовали в этом престижном турнире в сезоне 2001-2002 г. “Твенте” - одна из ведущих команд Голландии, двукратный чемпион страны, а женская сборная Голландии - вице-чемпион 2019 года мира и действующий чемпион Европы.