Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դոնալդ Թրամփին ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ԱՄՆ Անկախության օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Մենք մեծապես կարևորում ենք Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների բարեկամու­թյունը, տարբեր ոլորտներում առկա բազմոլորտ համագործակցությունը և պատրաստա­կամ ենք ջանքեր գործադրել դրանք առավել խորացնելու և ընդլայնելու համար:
Հայ-ամերիկյան փոխգործակությանը մեծապես նպաստում են նաև Միացյալ Նահանգներում բնակվող մեր հայրենակիցները, որոնք իրենց ներդրումն ունեն ինչպես Միացյալ Նահանգների քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կյանքում, այնպես էլ անգնահատելի ավանդը՝ մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդման և պահպանման գործում»,-մասնավորապես ասվում է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Дональду Трампу по случаю Дня Независимости США
Президент Республики Армения Армен Саркисян в связи с Днем Независимости США направил поздравительное послание президенту Соединенных Штатов Америки Дональду Трампу. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Мы придаем большое значение дружбе между Арменией и Соединенными Штатами, многоотраслевному сотрудничеству в различных сферах и готовы приложить усилия для их дальнейшего углубления и расширения.
Армяно-американскому сотрудничеству в значительной степени способствуют также и проживающие в Соединенных Штатах наши соотечественники, которые вносят свой неоценимый вклад как в политическую, экономическую и культурную жизнь Соединенных Штатов, так и в укрепление и сохранение дружбы между нашими народами”, - говорится в послании президента Саркисяна.