Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դոնալդ Թրամփին ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ԱՄՆ Անկախության օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Մենք մեծապես կարևորում ենք Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների բարեկամու­թյունը, տարբեր ոլորտներում առկա բազմոլորտ համագործակցությունը և պատրաստա­կամ ենք ջանքեր գործադրել դրանք առավել խորացնելու և ընդլայնելու համար:
Հայ-ամերիկյան փոխգործակությանը մեծապես նպաստում են նաև Միացյալ Նահանգներում բնակվող մեր հայրենակիցները, որոնք իրենց ներդրումն ունեն ինչպես Միացյալ Նահանգների քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կյանքում, այնպես էլ անգնահատելի ավանդը՝ մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդման և պահպանման գործում»,-մասնավորապես ասվում է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has sent a congratulatory letter to US President Donald Trump on the Independence Day, the Armenian Presidential Office told Armenpress.
“We attach great importance to the friendship of Armenia and the United States, the multisectoral cooperation and are ready to make efforts to further deepen and expand them.
Our compatriots living in the US greatly contribute to the Armenian-American mutual partnership, as well as have a great investment in the US political, economic and culture life. Their contribution to strengthening and maintaining the friendship between our peoples is invaluable”, reads the Armenian President’s congratulatory letter.
Independence Day is a federal holiday in the United States commemorating the Declaration of Independence of the United States on July 4, 1776.