Ռուստամ Բադասյանը Յագլանդի հետ քննարկել է ՀՀ-ում դատաիրավական բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը և Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ ՀՀ վարչապետի խորհրդական Եղիշե Կիրակոսյանը 2019 թվականի հուլիսի 1-2-ը, Ֆրանսիայի Հանրապետության Ստրասբուրգ քաղաք կատարած այցի ընթացքում, հանդիպել են Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թյորբորն Յագլանդին, Եվրոպայի խորհրդի Իրավունքի գերակայության և մարդու իրավունքների հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստոս Ջիակումոպուլոսին, Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջիանի Բուքիքիոյին և ԵԽ բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հանդիպեցին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է դատաիրավական բարեփոխումների ոլորտում իրականացվելիք աշխատանքների լայն շրջանակ:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ դատաիրավական բարեփոխումների և հակակոռուպցիոն ռազմավարությունների նախագծերին, դրանց շրջանակում նախատեսվող բարեփոխումներին:

YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. Armenia’s justice minister Rustam Badasyan and authorized representative of the government to the European Court of Human Rights (ECHR) Yeghishe Kirakosyan met with Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland, Director General of Human Rights and Rule of Law of the Council of EuropeChristos Giakoumopoulos, President of the Venice Commission Gianni Buquicchio and other CoE top officials during their visit in Strasbourg on July 1-2, the Armenian ministry of justice told Armenpress.
During the meetings wide range of upcoming actions in the judicial reforms were discussed.
The meetings also touched upon Armenia’s judicial reforms and anti-corruption strategy projects and the expected reforms within their framework.