Հայաստանը և Մալթան կստորագրեն կրկնակի հարկումը բացառող համաձայնագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Մալթայի արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների հաջորդ հանդիպմանը կստորագրվի կրկնակի հարկումը բացառելու մասին համաձայնագիր: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հունիսի 27-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում ասաց Մալթայի արտաքին գործերի և առևտրի խթանման նախարար Կարմելո Աբելան:
«Այն արդեն վերջնական տեսքի է բերվել մեր տեխնիկական անձնակազմերի կողմից, ուստի հաջորդ քայլը կլինի այդ համաձայնագրի ստորագրումը»,- նշեց Աբելան:
Նա կարևորեց նաև երկու երկրների միջև օդային հաղորդակցության հաստատումը:
«Գուցե այն բացվի հաջորդ տարի։ Մենք Հայաստան հասնելու համար եկել ենք մի ամբողջ օր: Իրականում թռիչքն այստեղ ընդամենը 4 ժամ կտևեր»,- նշեց Կարմելո Աբելան:

Армения и Мальта подпишут соглашение об избежании двойного налогообложения
На следующей встрече министров иностранных дел Армении и Мальты будет подписано Соглашение об избежании двойного налогообложения. Как передает Арменпресс, об этом заявил министр иностранных дел и торговли Мальты Кармело Абела 27 июня в министерстве иностранных дел Республики Армения.
«Наши технические специалисты уже доработали его, поэтому следующим шагом будет подписание этого соглашения», - сказал Абела.
Он также подчеркнул важность создания воздушного сообщения между двумя странами.
«Может быть, оно откроется в следующем году. Мы летали в Армению в течение целого дня. Фактически, полет продлился бы всего 4 часа», - сказал Кармело Абела.