ՀՖՖ-ն ազգային նոր մարզադաշտը կկառուցի Երևանից դուրս. Վանեցյան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ազգային նոր մարզադաշտը կկառուցի Երևանից դուրս:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը: «Ազգային մարզադաշտը Երևանից դուրս կառուցելու հիմնական պատճառն այն է, որ Երևանը շատ խիտ է կառուցապատված և եթե մեզ հաջողվի մարզում կառուցել մարզադաշտը, ապա դաշտի կողքին կկառուցվեն այլ ենթակառուցվածքներ՝ այդ կերպ նպաստելով մարզերի զարգացմանը»,-ասաց նա:
Վանեցյանի խոսքով` «Հրազդան» մարզադաշտը պատմություն կրող է, սակայն վերանորոգումը հսկայական գումարներ կպահանջի: «ՀՖՖ չունի այդքան գումար, դրա համար պետք այլ ներդրող: Մարզադաշտի սեփականատերն այժմ այդ ուղղությամբ աշխատանքներ տանում է: Մասնագետների գնահատմամբ, որքան էլ այն վերանորոգվի, չի կարող համապատասխանել միջազգային ստանդարտներին»,-նշեց նա:

Football Federation of Armenia to build the new national stadium outside Yerevan – FFA President
YEREVAN, JUNE 26, ARMENPRESS. Football Federation of Armenia (FFA) will build the new national stadium outside Yerevan, FFA President Artur Vanetsyan told reporters at a briefing.
“The main reason of constructing the national stadium outside Yerevan is that Yerevan is constructed very densely and if we manage to build the stadium in a province, other infrastructures will be build next to the stadium, thus by contributing to the development of provinces”, he said.
The FFA President said the Hrazdan stadium is a bearer of history, but its renovation will require huge sums. “The FFA lacks so much money, another investor is need for that. The owner of the stadium is currently working on this path. According to the specialists, no matter how well the stadium will be renovated, it will not meet the international demands”, he said.