Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հունիսի 21-ին ն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, ընդգծելով, որ Եվրոպական Միության հետ հարաբերությունների զարգացումը Հայաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններից է՝ Տիգրան Ավինյանը կարևորել է Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների համատեքստում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Սվիտալսկին ներկայացրել է ԵՄ պատվիրակության կողմից իրականացվող աշխատանքները Հայաստանում բարեփոխումների գործընթացներին աջակցելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են հանրային կառավարման ոլորտի հետ կապված համագործակցությանն առնչվող հարցերին: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների և գործարար կապերի խորացմանն ուղղված քայլերի շուրջ:

Deputy PM Avinyan receives Head of EU delegation to Armenia
YEREVAN, JUNE 21, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan received on June 21 Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador PiotrŚwitalski.
As ARMENPRESS was informed from the Office of Tigran Avinyan, underlining that the development of relations with the European Union is among the foreign policy priorities of Armenia, the Deputy PM highlighted the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement in the context of carrying out reforms in Armenia.
Thanking for the reception, Ambassador Świtalski presented the works done by the EU Delegation for assisting the reform process in Armenia.
During the meeting the interlocutors referred to issues related to public management. The sides exchanged views on measures to deepen relations in the spheres of energy, high technologies and business.