Արցախի հավաքականը կմրցի Չամերիայի ընտրանու հետ. Արցախում շարունակվում է ConiFA-2019-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում ընթացող ConiFA-2019 (Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիա) Եվրոպայի առաջնության շրջանակներում Արցախի Հանրապետության հավաքականը կմրցի Չամերիայի ընտրանու հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հանդիպումը կկայանա հունիսի 3-ին, 18:00-ին Մարտունու մարզադաշտում:
Արցախի ընտրանին առաջին խաղում 3:2 հաշվով հաղթանակի է հասել Սապմիի հավաքականի նկատմամբ: Չամերիայի թիմը 3:1 հաշվով զիջել է Աբխազիայի ընտրանուն:
Մրցաշարին մասնակցող Արևմտյան Հայաստանի հավաքականը կմրցի Սեկեի լանդի, Սապմին` Աբխազիայի, իսկ Հարավային Օսիան` Պադանիայի հավաքականի հետ:
Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունն անցկացվում է Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում, Մարտունի, Մարտակերտ և Ասկերան քաղաքներում:

Сборная Арцаха сыграет со сборной Чамерии: В Арцахе продолжается ConiFA-2019
В рамках проходящего в Арцахе чемпионата Европы ConiFA-2019 (Конфедерация независимых футбольных ассоциаций) сборная Республики Арцах встретится со сборной Чамерии. Как передает «Арменпресс», встреча состоится 3 июня, в 18: 00 на стадионе Мартуни. Сборная Арцаха в первом матче одержала победу над командой Сапми со счетом 3:2. Команда Чамерии со счетом 3:1 уступила сборной Абхазии.
Сборная Западной Армении сыграет с командой Секе ланда, Сапми - с Абхазией, а Южная Осетия -со сборной Падании.
Чемпионат Европы по футболу проводится в столице Арцаха - Степанакерте, Мартуни, Мартакерте и Аскеране.