Հենրիխ Մխիթարյանը վստահ է՝ Մ-19 տարեկանների հավաքականը պատվով հանդես կգա Եվրոպայի առաջնությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վստահ է, որ Երևանում կայանալիք մինչև 19 տարեկանների ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ընտրանին պատվով հանդես կգա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Մխիթարյանը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային ասել է մայիսի 31-ին, անդրադառնալով նրան, որ վիճակահանության արդյունքում մեր հավաքականին ուժեղ մրցակիցներ են բաժին հասել:
«Երևի բոլորը դժգոհ են այս վիճակահանությունից, որովհետև մեզ բաժին են հասել ամենաուժեղ մրցակիցները, չնայած, որ չկան թույլ մրցակիցներ: Բայց պետք է խաղան մեր տղաները, ցույց տան, որ իրենք արժանի են խաղալու այդ հավաքականների դեմ: Վախենալու ոչինչ չկա, որովհետև բոլորն էլ ֆուտբոլիստ են, բոլորն էլ մարդ են: Միակ բանը, որ նրանք կարող են անել՝ խաղալ բարձր մակարդակով, իրենց ուժերի ներածի չափով, և ցույց տալ բոլորին, որ իրենք կարող են բարձր մակարդակով խաղալ: Հուսով եմ, որ այս առաջնությունից հետո որոշ հայ ֆուտբոլիստներ հնարավոր է, որ տեղափոխվեն Եվրոպա, որը շատ լավ կլինի թե՛ նրանց, թե՛ հայկական ֆուտբոլի համար»,- ասել Մխիթարյանը:
Մխիթարյանի խոսքով՝ մեծ պատասխանատվություն կա Երևանում նման մրցաշար անցկացնելու առումով:
«Մենք ներկայացնում ենք Հայաստանը ու մարդկանց ցույց ենք տալիս, թե ինչ է նշանակում հայ լինելը, Հայաստանում ապրելն ու Հայաստանի հավաքականում խաղալը: Ինձ թվում է, որ շատ լավ միջոցառում է լինելու, և մեր ֆուտբոլիստները պատվով հանդես կգան»,- նշեց ազգային հավաքականի ավագը:

Генрих Мхитарян уверен, что сборная Армении с честью выступит на чемпионате Европы среди юношей до 19 лет
Капитан сборной Армении по футболу и полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян уверен, что сборная Армении с честью выступит на чемпионате Европы среди юношей до 19 лет. Как сообщает Арменпресс, Мхитарян заявил об этом 31 мая, коснувшись того, что в результате жеребьевки у нашей команды есть сильные соперники.
«Возможно, все недовольны этой жеребьевкой, потому что нам достались самые сильные конкуренты, хотя слабых соперников нет. Но наши ребята должны играть, показать, что они достойны играть против этих команд. Не о чем беспокоиться, потому что все футболисты, все люди. Единственное, что они могут сделать, - это играть на высоком уровне, насколько они в состоянии это сделать, и показать всем, что они могут играть на высоком уровне. Я надеюсь, что после этого чемпионата некоторые армянские игроки, вероятно, переедут в Европу, что будет хорошо как для них, так и для армянского футбола», - сказал Мхитарян.
По словам Мхитаряна, проведение такого турнира в Ереване является большой ответственностью.
«Мы представляем Армению и показываем людям, что значит быть армянином, жить в Армении и играть в сборной Армении. Думаю, это будет очень хорошее мероприятие, и наши игроки выступят с честью», - сказал капитан сборной.