Արագածավանի հողoգտագործողները փակել են գյուղի միջպետական ավտոճանապարհն ու Երևան-Գյումրի երկաթգիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արագածոտնի մարզի Արագածավան գյուղի հողoգտագործողները փակել են գյուղի միջպետական ավտոճանապարհը և Երևան-Գյումրի երկաթգիծը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ակցիայի մասնակից Նարեկ Հովհաննիսյանը:
«ՋՕՄ-ը որոշել է ոռոգման ջրի դիմաց գործող հեկտարի փոխարեն գանձվող գումարը հաշվարկել ըստ լիտրի: 10 տարի առաջ ոռոգման ջրի գումարը հեկտարի համար եղել է 10 հազար դրամ, դրանից հետո` 15 հազար, 20 հազար դրամ, դրանից հետո եղել է 25 հազար դրամ, հիմա լիտրով են սարքել ու բարձրացել է գինը 40-60 հազար դրամի»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Նարեկ Հովհաննիսյանը նշեց, որ իրենք հանդիպում են պահանջում պատկան մարմինների հետ, և մինչև իրենց խնդիրը չլուծվի, չեն պատրաստվում բացել ճանապարհները:

Жители Арагацавана перекрыли межгосударственную автотрассу села и железную дорогу Ереван-Гюмри
Землевладельцы села Арагацаван Арагацотнской области перекрыли межгосударственную магистраль и железную дорогу Ереван–Гюмри. Об этом в беседе с Арменпресс сказал участник акции Нарек Ованнисян.
"СПВ решил плату за оросительную воду вместо действующей платы за гектары взимать за литры. 10 лет назад сумма оросительной воды для одного гектара составляла - 10 тысяч драмов, после этого - 15 тысяч, потом - 20 тысяч драмов, 25 тысяч драмов, сейчас будут взимать за литры и стоимость поднялась до 40-60 тысяч драмов”, - сказал Ованнисян.
Нарек Ованнисян отметил, что они требуют встречи с компетентными органами, и пока их проблема не будет решена, не собираются открывать дороги.