Արմեն Սարգսյանը Ղազախստանի նախագահի հրավերով կմասնակցի ամենամյա տնտեսական ֆորումին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը կմասնակցի մայիսի 16-ին Նուր-Սուլթանում բացվող տնտեսական 12-րդ ամենամյա ֆորումին և հանդես կգա ելույթով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, տնտեսական ֆորումն այս տարի անցկացվելու է «Ոգեշնչող աճ. մարդիկ, քաղաքներ, տնտեսություններ» խորագրի ներքո: Ֆորումի շրջանակում ամեն տարի հայտնի քաղաքական գործիչները, տնտեսագետները, բիզնես-առաջնորդները, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները քննարկում են տնտեսության համաշխարհային միտումներն ու գլոբալ կառուցվածքային փոփոխությունները:
Տոկաևն իր հրավերում համոզմունք է հայտնել, որ նախագահ Արմեն Սարգսյանի մասնակցությունը ֆորումի աշխատանքներին կնպաստի երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև ներդրումային ու առևտրային կապերի ամրապնդմանը:
Այցի շրջանակում Հայաստանի նախագահը հանդիպումներ կունենա Ղազախստանի ղեկավարության, ինչպես նաև ֆորումին մասնակցող երկրների պատվիրակությունների ղեկավարների հետ:

Armenian President to participate in annual Economic Forum in Kazakhstan
YEREVAN, MAY 14, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian will take part in the 12th annual Economic Forum in Nur-Sultan on May 16 at the invitation of President of KazakhstanKassym-Jomart Tokayev, the Armenian President’s Office told Armenpress.
President Sarkissian will deliver remarks at the Forum.
This year the Economic Forum will be held under the slogan “Inspiring growth: People, Cities and Economies”.
During the Forum famous politicians, economists, business leaders and representatives of international organizations are discussing the global economic trends and structural changes.
In his invitation letter the Kazakh President expressed confidence that President Armen Sarkissian’s participation in the Forum will contribute to further developing the bilateral friendly relations, as well as strengthening the investment and trade ties.
During the visit the Armenian President will meet with the leadership of Kazakhstan, as well as heads of the delegations of countries participating in the Forum.