Արմեն Սարգսյանը մասնակցել է «Անմահ գունդ» խորագրով քայլերթին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր մասնակցել է «Անմահ գունդ» խորագրով քայլերթին, որը կազմակերպել էր «Հայաստանի Անմահ գունդ» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քայլերթի նպատակն է հայ ժողովրդի փառահեղ հաղթանակների օրվա` եռատոնի խորհրդի և դրա վերաբերյալ հիշողությունների պահպանումն ու հաջորդ սերունդներին փոխանցումը։
Քայլերթի մասնակիցները ձեռքներին տանում էին Հայրենական Մեծ պատերազմի, Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների լուսանկարները:

Армен Саркисян участвовал в шествии «Бессмертного полка»
Президент Армении Армен Саркисян участвовал в шествии «Бессмертного полка». Шествие было организовано патриотическо общественной организацией «Бессмертный полк Армении» совместно с Министерством обороны РА.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, цель шествия – сохранение памяти о значении Тройного праздника и передача ее грядущим поколениям.
В руках у участников шествия были фотографии героев Великой Отечественной, Арцахской освободительной и Апрельской четырехдневной войн.