Արմեն Սարգսյանը բարերարներ Ջորջ և Քերոլայն Նաջարյանների հետ քննարկել է Գյումրիում բարեգործական ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է բարերարներ Ջորջ և Քերոլայն Նաջարյաններին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը խոսել է Գյումրիի պատմական միջուկի վերականգնման ծրագրերի մասին՝ նշելով, որ օտարերկրյա այցերի շրջանակում իր հանդիպումների ժամանակ մշտապես բարձրաձայնում է խնդիրն ու տարբերակներ դիտարկում օտարերկրյա մասնագետներին ևս ներգրավելու վերաբերյալ:
Բարերարները, ովքեր տարիներ շարունակ տարբեր ծրագրեր են իրականացրել Գյումրիում, նշել են, որ կդիտարկեն քաղաքի վերականգնման գործում իրենց ներդրումն ունենալու հարցը:

Армен Саркисян обсудил с благотворителями Джорджем и Керолайн Наджарянами возможности осуществления благотворительных программ в Гюмри
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял благотворителей Джорджа и Керолайн Наджарянов.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, в ходе встречи были обсуждены возможности осуществления в Армении различных программ.
Президент Армен Саркисян говорил о программах восстановления исторического центра Гюмри, отметив, что во время своих встреч в рамках зарубежных визитов постоянно озвучивает эту проблему и рассматривает варианты привлечения иностранных специалистов.
Благотворители, которые на протяжении многих лет осуществляли различные программы в Гюмри, отметили, что рассмотрят вопрос о своем вкладе в восстановление города.