Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Զելենսկիին Ուկրաինայի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև հարաբերությունների զարգացումը բխում է մեր երկրների ու ժողովուրդների շահերից, և համատեղ ջանքերով հայ-ուկրաինական հարաբերությունները հնարավոր է բարձրացնել նոր մակարդակի՝ ի նպաստ բազմադարյա բարեկամությամբ փոխկապակցված մեր ժողովուրդների»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վլադիմիր Զելենսկիին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Armenian President congratulates Vladimir Zelensky on victory in Ukrainian presidential election
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to Vladimir Zelensky on his victory in the Ukrainian presidential election, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“I am confident that the development of relations between Armenia and Ukraine derives from the interests of our countries and peoples, and it is possible to raise the Armenian-Ukrainian relations to a new level with joint efforts for the benefit of our peoples who are connected with centuries-old friendship”, the letter says.
President Sarkissian wished the Ukrainian president-elect good health and all the best, and peace and prosperity to the good people of Ukraine.