ՀՀ-ում եղանակային վատ պայմանների հետևանքով գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 14 դեպք. 911-ն ամփոփում է շաբաթը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ապրիլի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 295 դեպք, որից 137-ը՝ արտակարգ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 116 կենցաղային կանչ, 47 հրդեհ, 56 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 2 և տուժել 70 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 9 քաղաքացի:
Եղանակային պայմանների հետ կապված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 14 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 23 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 15 տրանսպորտային միջոց:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է նաև թունավորման 15 դեպք, որի հետևանքով զոհվել է 3, տուժել՝ 33 քաղաքացի:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել հնարավորինս զգոն և պահպանել անվտանգության տարրական կանոնները:

В Армении вследствие плохих погодных условий зафиксировано 14 случаев блокирования транспортных средств: 911 подводит итоги недели
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС РА с 1 по 7 апреля было зарегистрировано 295 случаев, из которых 137 – чрезвычайные. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью министерства, за указанный период было зарегистрировано 116 бытовых вызовов, 47 пожаров, 56 ДТП, в результате которых погибли 2 человека и 70 пострадали, в результате оперативно-спасательных действий спасены 9 граждан.
Вследствие плохих погодных условий зафиксировано 14 случаев блокирования транспортных средств. Спасатели оказали помощь 23 гражданам и доставили в безопасное место 15 транспортных средств, заблокированных на автодорогах.
За прошедшую неделю было зарегистрировано 15 случаев отравления, в результате которых погибли 3 человека, пострадали 33 человека.
МЧС РА призывает быть максимально бдительными как в быту, так и на дорогах, и соблюдать элементарные правила безопасности.