Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, ողջունելով հյուրին, Տիգրան Ավինյանը ասել է, որ հայ-բրիտանական հարաբերությունները դինամիկ կերպով զարգանում են թե՛ քաղաքական, թե՛ տնտեսական ոլորտներում:
Միաժամանակ նա նշել է, որ առկա է զգալի ներուժ և համոզմունք հայտնել, որ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր կլինի երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի բարձր մակարդակի հասցնել:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Ջուդիթ Ֆարնուորթը նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունն աջակցում է Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին:
Զրուցակիցները քննարկել են լավ կառավարման, գործարար միջավայրի բարելավման, ներդրումային քաղաքականության ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը:
Տիգրան Ավինյանը Ջուդիթ Ֆարնուորթին է ներկայացրել «Աշխատիր Հայաստան» ծրագիրը, ինչպես նաև հանրային կառավարման համակարգի արդիականացման ուղղությամբ կառավարության մտադրությունները: Հաշվի առնելով Միացյալ Թագավորության առաջատար փորձը զբաղվածության քաղաքականության և հանրային կառավարման ոլորտներում՝ կողմերը պայմանավորվել են ավելի խորն ուսումնասիրել այդ ուղղություններով համագործակցության հնարավորությունները:

Welcoming the guest the deputy PM said the Armenian-British relations are dynamically developing both at political and economic sectors.
He stated that a great potential exists and expressed confidence that it would be possible to raise the bilateral ties to a higher level thanks to joint works.
In her turn the UK Ambassador thanked for the reception and stated that the United Kingdom supports the ongoing reforms in Armenia.
The meeting participants also discussed the ongoing programs in good governance, improvement of business climate and investment policy.
Avinyan introduced the UK Ambassador on the Work Armenia program, as well as the government’s plans to modernize the public administration system. Taking into account the UK’s leading experience in employment policy and public administration, the sides agreed to more thoroughly study the cooperation opportunities at these directions.