Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ կայացել է Համահայկական յոթերորդ խաղերի կազմկոմիտեի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ մարտի 19-ին անցկացվել է Համահայկական յոթերորդ խաղերի կազմկոմիտեի նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, նիստի ընթացքում կազմկոմիտեի անդամները քննարկել են խաղերի կազմակերպման հետ կապված տարաբնույթ հարցեր և հստակեցրել շահագրգիռ գերատեսչությունների կողմից իրականացվող աշխատանքների շրջանակը:
Համահայկական յոթերորդ խաղերն անցկացվելու են օգոստոսի 5-17-ը: Բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունենալու Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:
Այս տարի լրանալու է խաղերի անցկացման քսանամյակը և ակնկալվում է մարզիկների աննախադեպ մասնակցություն, ինչի մասին է վկայում նախնական հայտերի մեծ քանակը: Ծրագրում ընդգրկված են լինելու 17 մարզաձև, որից 14-ը օլիմպիական են:

Под руководством Тиграна Авиняна состоялось заседание оргкомитета Седьмых Всеармянских игр
Под руководством вице-премьера Тиграна Авиняна 19 марта состоялось заседание оргкомитета 7-х Всеармянских игр.
Как сообщили «Арменпресс» в офисе вице-премьера Армении Тиграна Авиняна, в ходе заседания члены оргкомитета обсудили различные вопросы, связанные с организацией игр и уточнили круг работ, осуществляемых заинтересованными ведомствами.
Седьмые Всеармянские игры пройдут с 5 по 17 августа. Торжественная церемония открытия состоится в столице Арцаха Степанакерте.
В этом году исполнится двадцатилетие проведения игр и ожидается беспрецедентное участие спортсменов, о чем свидетельствует большое количество предварительных заявок.