Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ գործերի հավատարմատարին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը փետրվարի 26-ին ընդունել է ԱՄՆ գործերի հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը ներկայացրել է կառավարության գերակայություններն ու երկրի տնտեսական զարգացման ուղղությամբ նախատեսված քայլերը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ԱՄՆ գործերի հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրը շնորհավորել է Մհեր Գրիգորյանին փոխվարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել երկկողմ համագործակցության հետագա զարգացման շուրջ:

YEREVAN, FEBRUARY 27, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister Mher Grigoryan on February 26 received Rafik Mansour, Chargé d’Affaires, a.i. of the U.S. Embassy in Yerevan, Armenia, the deputy PM’s Office told Armenpress.
Mher Grigoryan introduced the guest on the government’s priorities and upcoming actions aimed at the country’s economic development.
Rafik Mansour thanked for the reception and congratulated the deputy PM on re-appointment.
At the meeting the officials discussed a number of issues relating to the Armenian-American relations, as well as exchanged views on the further development of the bilateral partnership.