Նախագահ Արմեն Սարգսյանը չի համագործակցում որևէ կուսակցության հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմից հերքում են տեղեկություններն այն մասին, որ նախագահը համագործակցում է հայաստանյան կուսակցություններից մեկի հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից«Արմենպրես»-ին տրամադրված հաղորդագրության մեջ նշվում է. «Հայաստանյան լրատվամիջոցներից մեկն իր հերթական ապատեղեկատվությունն է հրապարակել հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի և նրա գործունեության վերաբերյալ՝ մասնավորապես նշելով, թե իբր նա Հայաստանի քաղաքական դաշտում իր հետաքրքրություններն ունի և համագործակցում է կուսակցություններից մեկի հետ:
Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը լիազորված է հայտարարել, որ տարածված տեղեկատվությունը մտացածին է և չի համապատասխանում իրականությանը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը կուսակցական չէ, չունի որևէ հետաքրքրություն քաղաքական դաշտում և չի համագործակցում որևէ կուսակցության հետ:
Նախագահն իր լիազորությունների շրջանակում, անհրաժեշտության դեպքում, հանդիպում և շարունակելու է հանդիպել խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ: Մասնավորապես անցյալ տարվա հոկտեմբերին նախագահ Սարգսյանը նախաձեռնել և անցկացրել էր խորհրդակցությունների շարք Ազգային ժողովի խմբակցությունների հետ, իսկ վերջերս հանդիպել էր ՀՅԴ նորընտիր Բյուրոյի ներկայացուցիչների հետ: Այդ և նմանատիպ հանդիպումների մասին տրվել է և կտրվի համապատասխան տեղեկատվություն:
Հորդորում ենք մեր գործընկերներին՝ զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելու հետևողական գործողություններից»:

President denies media allegations on “cooperating with political party”
YEREVAN, FEBRUARY 16, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian denies media reports alleging that he is cooperating with a political party in Armenia.
“One of the Armenian media outlets has published its yet another disinformation regarding President Armen Sarkissian and his activities, alleging that he has interests in the Armenian political arena and is cooperating with one of the political parties”, Sarkissian’s office said in a statement.
In a statement attributable to the president, Sarkissian’s office dismissed the allegations as “made up and false”.
“President Armen Sarkissian is nonpartisan, doesn’t hold interests in the political arena and doesn’t cooperate with any political party”.
“Within his powers, the president in the event of necessity is meeting and will continue meeting with parliamentary and non-parliamentary political forces. Particularly, in October of last year, President Sarkissian had initiated and conducted a series of consultations with factions of the National Assembly, and recently met with representatives of the newly elected ARF Bureau,” the president’s office said, adding that the meetings were public, and will continue being covered for the press.