Բեռլինում կկայանա Անգելա Մերկելի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բեռլինում փետրվարի 1-ին կկայանա Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնում է Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանատունը, որը ներկայացրել է Գերմանիայի դաշնային կառավարության խոսնակ Շտեֆեն Զայբերտի մեկնաբանությունը:
«Դաշնային կանցլեր Անգելա Մերկելը 2019թ. փետրվարի 1-ին՝ ուրբաթ, դաշնային կանցլերի նստավայրում զինվորական պատիվներով կընդունի Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Հաջորդիվ նախատեսված է զրույց՝ ճաշի շրջանակում, որի ընթացքում դաշնային կանցլեր Մերկելն ու վարչապետ Փաշինյանը մտքեր կփոխանակեն երկկողմ և տնտեսական հարաբերությունների, ինչպես նաև արտաքին և անվտանգային քաղաքականության հարցերի շուրջ»,-ասել է Շտեֆեն Զայբերտը:

Pashinyan-Merkel meeting to take place February 1 in Berlin
YEREVAN, JANUARY 29, ARMENPRESS. Chancellor of Germany Angela Merkel and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will hold a meeting on February 1 in Berlin, the Armenian Embassy in Germany said on Facebook.
The embassy also presented German government spokesperson Steffen Seibert’s commentary on the upcoming meeting.
“On Friday, February 1, 2019,German Chancellor Angela Merkel will receive with military honors Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan at the German Chancellery. It will be followed with a conversation within a luncheon, during which Federal Chancellor Merkel and Prime Minister Pashinyan will exchange views over bilateral and economic relations, as well as foreign and security policy issues,” Seibert said.