Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին` ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Բելառուսի նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ կարևոր քաղաքական ընտրարշավի՝ խորհրդարանի նոր կազմի ընտրությունների հաջող ավարտի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Բելառուսի և Հայաստանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում կզարգանա և կնպաստի մեր ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանը։
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ պետական պաշտոնում»։

Alexander Lukashenko congratulates Nikol Pashinyan
YEREVAN, JANUARY 14, ARMENPRESS. President of Belarus Alexander Lukashenko sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on being elected Prime Minister of Armenia. As ARMENPRESS was informed from the official website of the Prime Minister of Armenia, the message particularly runs as follows,
I heartily congratulate you on the successful termination of the important political campaign of electing new parliament and your appointment to the post of the Prime Minister of Armenia.
I am confident the cooperation between Belarus and Armenia will develop in various spheres and will foster the friendship between our peoples.