Արմեն Սարգսյանը պետական պարգևներ և պատվավոր կոչումներ է հանձնել մի խումբ գործիչների
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել պետական բարձր պարգևների հանձնման և պատվավոր կոչումների շնորհման հանդիսավոր արարողություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովի կազմակերպման և անցկացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի, դրսևորած բարձր պատասխանատվության և նվիրումի համար «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալ է հանձնվել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության պետական արարողակարգի ծառայության պետԼևոն Մինասյանին:
«Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով է պարգևատրվել նաև Հանրապետության ծանրամարտի հավաքական թիմի գլխավոր մարզիչՓաշիկ Ալավերդյանը՝ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման գործում ներդրած ավանդի և միջազգային մրցաշարերում ունեցած նշանակալի ձեռքբերումների համար:
Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման գործումունեցած վաստակի համար Խաչիկ Ասմարյանին և Վաչագան Վարդանյանին շնորհվել են Հայաստանի Հանրապետության ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործչի, իսկ Աշոտ Գասպարյանին, Ռուդիկ Մկրտչյանին և Կարեն Սարկիսովին՝ ՀՀ վաստակավոր մարզչի կոչումներ:
Շնորհավորելով ու հաջողություններ մաղթելով պարգևների և պատվավոր կոչումների արժանացած անձանց՝ նախագահ Արմեն Սարգսյանը նկատել է, որ նրանցից յուրաքանչյուրն իր պարտականությունները կատարելիս երբեք չի մտածում գնահատականի մասին, բայց պետության պարտականությունն է տեսնել ու գնահատել իր լավագույն զավակներին:«Ձեզնից յուրաքանչյուրը, անկախ տարիքից, հայրենանվեր գործունեության սկզբում է և դեռ շատ անելիքներ ունեք: Ձեզնից շատ սպասելիքներ կան»,-նշել է նախագահը:

President Sarkissian hands over state awards and honorary titles to a group of figures
YEREVAN, DECEMBER 28, ARMENPRESS. A ceremony of handing over high state awards and bestowing honorary titles was held today at the Armenian Presidential Palace, the Presidential Office told Armenpress.
Levon Minasyan, head of the State Protocol Service at the ministry of foreign affairs, has been awarded with the 2nd Degree Medal of Services to the Motherland for the contribution, high responsibility and dedication showed during the organization and holding of the 17th La Francophonie Summit in Yerevan.
Pashik Alaverdyan, head coach of the Armenian national weightlifting team, has been awarded with the 2nd Degree Medal of Services to the Motherland for the contribution to the development of physical culture and sports and the significant results achieved in international tournaments.
Khachik Asmaryan and Vachagan Vardanyan have been bestowed with the Honorary Title of Honored Worker of Physical Education and Sports, and Ashot Gasparyan, Rudik Mkrtchyan and Karen Sarkisov – with the title of Honorary Trainer of Armenia.
President Armen Sarkissian congratulated and wished success to these persons and noted that each of them, while fulfilling duties, never thinks about appreciation, but it is the state’s duty to see and appreciate its best sons. “Each of you, regardless of age, is at the beginning of patriotic activity and has a lot do. There are many expectations from you”, the President said.