Վանեցյանը բացասական է գնահատում ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնից Վարդան Մինասյանի անսպասելի հրաժարականը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը բացասական է գնահատում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի քայլը, ով Արթուր Վանեցյանի՝ ՀՖՖ նախագահ ընտրվելուց մեկ օր առաջ անսպասելի հրաժարական է տվել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Արթուր Վանեցյանը նշեց, որ առնվազն ճիշտ չէ մրցափուլը կիսատ թողնելն ու հրաժարական տալը:
«Ես չգիտեմ, թե ինչու նա հրաժարական տվեց: Դրանից հետո նրա հետ չեմ հանդիպել: Ես Վարդան Մինասյանի հետ հանդիպել եմ մեկ անգամ` մինչև ֆեդերացիայի գործկոմի ու նախագահի ընտրությունները: Այն ժամանակ հայտարարել եմ, որ ֆեդերացիան ամբողջ կազմով մնում է աշխատելու, դրանից հետո ինքը հրաժարական է տվել»,- ասաց ՀՖՖ նախագահը:
Արթուր Վանեցյանը մանրամասնեց, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործը ոչ թե Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղերով զբաղվելն է, այլ երկրում ֆուտբոլը զարգացնելը, այն մասսայական սպորտ դարձնելը, ենթակառուցվածքների ստեղծումը, պրոֆեսիոնալ բժշկական ծառայությունների ապահովումը:

Артур Ванецян отрицательно оценивает внезапную отставку Вардана Минасяна с поста главного тренера сборной Армении по футболу
Председатель ФФА, директор СНБ Армении Артур Ванецян отрицательно оценивает внезапную отставку Вардана Минасяна с поста главного тренера сборной Армении по футболу, ровно за день до вступления Ванецяна в должность председателя ФФА. Как передает «Арменпресс», об этом он сказал в беседе с журналистами 16-го октября.
По его словам, по крайней мере неправильно делать это в середине сезона.
«Я не знаю причин его отставки, с ним после этого я не встречался. Я встречался с Варданом Минасяном единожды, до выборов исполкома и председателя ФФА. Тогда я заявил, что весь состав Федерации останется на своих местах, а он после этого подал в отставку»,- сказал Артур Ванецян.
По его словам, делом ФФА является не заниматься играми сборной, а развитие в стране массового футбола, создание инфраструктур, обеспечение квалифицированной медицинской помощи и пр.