Վանեցյանը խոստովանում է, որ ֆուտբոլի ազգային թիմն ամենալավ վիճակում չէ ու երկրպագուներին խնդրում զինվել համբերությամբ
Վանեցյանը խոստովանում է, որ ֆուտբոլի ազգային թիմն ամենալավ վիճակում չէ ու  երկրպագուներին  խնդրում զինվել համբերությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը խոստովանում է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը գտնվում է ոչ ամենալավ վիճակում, ինչի պատճառները տարբեր են: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Արթուր Վանեցյանը դիմեց ֆուտբոլասերներին և կոչ արեց զինվել համբերությամբ: «Մեզ շատ են մեղադրում նրա համար, որ խնդրում ենք համբերել, բայց իրականում համբերություն է պետք: Ով ֆուտբոլից լավ է հասկանում, գիտակցում է, որ մենք չենք կարող օդից Մեսի կամ Ռոնալդու ունենալ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց նա:
Արթուր Վանեցյանը մանրամասներ ներկայացրեց հոկտեմբերի 15-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստների հետ ունեցած հանդիպումներից: «Այո, ես հանդիպել եմ ֆուտբոլիստներին, ասել եմ՝ դուխներդ տեղը պահեք, պինդ եղեք, չընկճվեք: Ասել եմ, որ շատ ամոթ է, որ պարտվել ենք Ջիբրալթարին: Այո, այդ պարտությունը խայտառակություն է, ես այդպես եմ գնահատում, բայց ունենք այն, ինչ ունենք: Մենք ունենք մի իրավիճակ, երբ Հայաստանում առկա է ընդամենը 120 պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստ, որոնց մեծամասնության որակական հատկանիշների վերաբերյալ ես և պրոֆեսիոնբալ ֆուտբոլային մասնագետներն ունեն մեծ կասկածներ: Բայց կա այն, ինչ կա, մենք պետք է զարգացնենք մասսայական ֆուտբոլը»,- ասաց ՀՖՖ նախագահը:

Артур Ванецян признается, что сборная Армении по футболу – не в лучшей форме, и советует болельщикам набраться терпения
Председатель ФФА, директор СНБ Армении Артур Ванецян признается, что сборная Армении по футболу – не в лучшей форме, чему имеются разные причины. Как передает «Арменпресс», об этом он сказал в беседе с журналистами 16-го октября.
Артур Ванецян советует болельщикам набраться терпения, поскольку терпение понадобится на самом деле. «Кто понимает в футболе, сознает, что Месси и Рональду не берутся из воздуха»,- сказал он.
Председатель ФФА, директор СНБ Армении Артур Ванецян представил детали своей встречи с футболистами сборной Армении 15-го октября. «Да, я встретился с ними, подбодрил и поддержал их. Поражение было позорным, однако, имеем то, что имеем. В Армении имеется всего 120 профессиональных футболистов, в качествах большинства из них есть основания сомневаться. Имеем то, что имеем. Нам надо развивать массовый футбол»,- сказал он.Читайте на: Հայերեն